Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są względnie świeżą ofertą na naszym rynku propozycji finansowych. Chociaż w swej budowie przypomina już dobrze nam znajome kredyty bankowe udzielane przez standardowe banki. Pozostaje jednak wskazać na nieco ważnych różnic.

Kluczowa z nich to podmiot, jaki to jest w stanie użyczyć sumy wnioskowanej pożyczki. Gdy przy zwykłym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeśli mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Z reguły jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie udzielania pożyczek lub pośredniczenia w handlu nieruchomości.

Weryfikacja historii kredytowej ewentualnego pożyczkobiorcy to kolejna różnica pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki pragnąc utrzymać zdrową politykę kredytową są zobligowane do analizowania i weryfikacji osób, które to są zainteresowane kredytem. Dzięki temu posiadają, przynajmniej statystyczne przesłanki aby zakładać, że kredyt będzie spłacany w sposób właściwy.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na odrobinę odmiennych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem możliwości sprawdzenia ewentualnej osoby zainteresowanej pozyskaniem pożyczki. Nie posiada dostępu do Biura Informacji Kredytowej innymi słowy do zasadniczego sprzętu którym dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym wymagane jest stosowanie solidnych zabezpieczeń spłaty pożyczki