Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to wyśmienity środek tak aby w dość krótkim czasie uzyskać sporą kwotę środków finansowych. W minionym czasie stały się one coraz bardziej popularne a krąg usatysfakcjonowanych klientów wzrasta w ciągłym tempie.

Jakie wytyczne pozostaje osiągnąć aby uzyskać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności pozostaje wskazać, że trzeba być właścicielem określonej partii terenu tj. parceli. Nasze uprawnienie do nieruchomości powinno być ustalone aktem notarialnym a w kategorii II ksiąg wieczystych winniśmy figurować jako jedyni posiadacze (wówczas gdy jest kilku współwłaścicieli to potrzebna jest ich akceptacja przy podpisywaniu umowy).
potrzebna pozyczka
W przypadku pożyczki pod zastaw działki, idealna sytuacja to takowa w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek uprawnieniem osób trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w kategorii IV ksiąg wieczystych).

Od wartości zastawianej posiadłości jest zależna ostatecznie suma udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest względnie większa aniżeli np. obszaru rolnego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny udzielić pożyczki w większej wysokości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest równie solidne.
jego odpowiedź
Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna dlatego, że do podpisania i zatwierdzenia umowy dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron zdobywa pewność, że wszystkie sprawy od strony prawniczej zostaną przeprowadzone z właściwą starannością.